Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 5:34 pm



Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 малко история 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 1749
Мнение малко история
много често без да се замисляме, ние феновете на Славия използваме в нашите знамена и аватари знак, който е обозначителен за българската авиация отбранявала София по време на Втората световна война. нека само да припомня, че тогава е бомбандиран един град с цивилно население!
Както знаем, Славия е единствения клуб, който по това време не прогонва евреите от своите редици, а и не рядко ги и защитава от редица посегателства.
Нека да прочетем повече и за героите от онова време, а аз съм горд, че ние използваме и поддържаме жив още един български символ след този на емблемата на Славия.
http://clubspisarevski.org/p_publications.php?id=5


Чет Яну 12, 2012 9:21 pm
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: малко история
Димитър Списаревски смело е жертвал живота си за защитата на родината. Част от роднините ми загиват при бомбардировката, цяло семейство :cry: Дядо ми (на майка баща й) пък е вкаран в концлагер от фашистите! :evil: А другият ми дядо с няколко други войника успяват да свалят един от бомбардировачите и да заловят жив английския пилот, за награда дядо е повишен в чин ефрейтор! :mrgreen:
Абе къде са тия хора, къде са сегашните момченца. Те даже няма и да разберат какво е армия, казарма, строй. Лигава работа, половината се друсат, другата половина са гейове или приличат на такива!!!

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Чет Яну 12, 2012 11:48 pm
Профил ICQ YIM WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение Re: малко история
Не ми отваря линка, който е дал atm :roll:
Иначе моят дядо също е участвал във Втората световна война (има и орден за храброст :) ), бил е в Гърция и после в Унгария като част от Трети Украински фронт на Толбухин и ми е разправял страшно много неща, бил е в София точно когато са я бомбардирали и действително е било доста страшно. След войната е натикан в лагери от комунистите, баща му е убит без съд и присъда, а имуществото им е отнето ... Абе дълга и не особено приятна история.


Пет Яну 13, 2012 12:19 am
Профил ICQ
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: малко история
Ха да не се окаже, че са били заедно с моя дядо (на майка баща й) в Унгария!? За съжаление не го помня, бил е тежко болен и рано е умрял. Майка ми разказва, че войската, в която е участвал дядо е влезнала в Унгария, но нищо повече незнам. След 9.IX.1944 са освободили дядо от концлагера, но е бил слаб като скелет, едва е оживял. Според него някои хора (определяни от новата власт като фашисти) неправомерно са били качвани без съд и присъда по камионите от новоизлюпените "комунисти", доскоро звенари, а те истинските комунисти повечето са загинали. Успял е да спаси доста хора, като тайно ги е свалял от камионите. Накрая години по-късно е изключен от партията защото на един конгрес им казал какво си мисли за тях, че голяма част от тях преди девети са били звенари и от младежките фашистки организации.
Сайта на мен ми се отваря без никакъв проблем, пробвай пак, не е възможно да не се отваря.

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Пет Яну 13, 2012 11:57 am
Профил ICQ YIM WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 8:18 pm
Мнения: 2327
Местоположение: Sofia Hardcore
Мнение Re: малко история
Който иска строй и казарми :arrow: северна корея

_________________
Изображение

The Rise of the poisoned Youth


Пет Яну 13, 2012 1:43 pm
Профил ICQ
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: малко история
Двете Кореи трябва да се обединят все някога. А ние си унищожихме държавата, в частност казармите. Щом няма войска, няма и държава! Може би засега така им се струва по-добре. Няма да хранят войска, не им трябват мъже, искат лигльовци, с голямо и непокрито самочувствие. Абе майната му, няма да се ядосвам повече, дотука беше България. Велика държава да стигне до дъното и да дълбае надолу :evil: Бандити отвличат деца, убиват ги, после полицаите тях ги убиват за да си покрият гафовете!!! В училищата децата се пребиват и осакатяват, позволяват си да бият и учителите. Икономика няма, заводи няма, селско стопанство няма, футбол няма, деца по площадките почти няма, е какво има?
Между другото дядо ми фашистите са го арестували именно на мача на Славия срещу "Спартак" (Москва) в края на 1943 г. Като сержант докато водел арестанти си позволил да погледа малко мача, което не останало незабелязано.

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Пет Яну 13, 2012 11:34 pm
Профил ICQ YIM WWW
Луд за връзване

Регистриран на: Нед Ное 30, 2003 3:14 am
Мнения: 368
Местоположение: СОФИЯ
Мнение Re: малко история
Много се радвам от темата на atm. Аватарът който има atm изобразява андреевски кръст така е бил разпнат първият ученик на Христос. Аз съм малко филателист и имам картичка с марка на Димитър Списаревски => Изображение Капитан Димитър Списаревски пред своя "Месершмидт" 109Е. Както виждате той е застанало точно до андреевски кръст. Този знак в авиацията ни е използвала през ПСВ и ВСВ. През социализма => Изображение. Съвременният знак на Българската авиация => Изображение. Аз лично ми харесва знака от ПСВ и ВСВ. Все пак сме дупедавци и трябва да угаждаме на руснаците и американците. Вижте запазили сме знака на авиациата, като социализма само сме махнали петолъчката. Американците никога няма да ни позволят да ползва ме андреевски кръст, защото сме сваляли техни самолети през Втората Световна Война. Щом си направиха паметник на загиналите американски пилоти в България. Вечна памет на нашите летци пазили българското небе. Баба ми още жива и ми разправя за бомбардировките над София. Как са се крили във Витоша по време на бомбардировките. Баба ми има склероза не помни какво станало преди три часа, но помни неща които са белязали живота и, като бомбардировките над София.


Съб Яну 14, 2012 12:38 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение Re: малко история
Хубаво се подема темата за паметника на американските летци, а какво да кажем за паметника на Съветската армия ? Според мен и двата са еднакво срамни и позорни за България и тази тема надълго и нашироко сме я дискутирали във форума на Гонг, където с други слависти мислим напълно еднакво. Но на някои хора им пречи американския паметник, който дори не го знам къде е (май в посолството им) и все пак е за убити в бой войници; а паметникът на Окупаторската Красная армия можеш да го видиш и от Космоса ... И въобще цяла България е пълна с паметници на Альошовци, незнайни войни, партизани и какво ли не ... А в България черноармейци са загивали единствено от пиянство или са разстрелвани от собственото си командване за мародерства и изнасилвания, дори Георги Димитров е писал писмо на Сталин, за да се оплаква от държанието на Червената армия. :roll: Много се бях изкефил като бяха пребоядисали и освежили комунистическият монумент :lol: :lol: :lol:

Изображение


Съб Яну 14, 2012 2:42 pm
Профил ICQ
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: малко история
Аз също се чудя как може да има руски паметници у нас при положение, че Волжка България е преименувана на Татарстан и населението й е насилствено принудено да се подпише татари... иначе нищо против българските партизани сражавали се с фашистите, много от тях загинали за родината.
http://vbox7.com/play:6feef353&al=2&vid=9615642

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Съб Яну 14, 2012 6:11 pm
Профил ICQ YIM WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение Re: малко история
Значи за партизаните може би не съм съвсем прав, имало е и някои, които са се ръководели предимно от идеалите си в утопията, наречена комунизъм. Или пък за паметника на Живков в Правец - нека си седи там, техен си е, обичат си го, а и се води българин (въпреки че е искал да станем и на документи република на СССР ). Обаче на чужда окупаторска армия, която вдигнала победоносно шпагина във въздуха, която е донесла на щиковете си комунизма, избил огромна част от българската интелигенция и ред други гадости, това за мен е обида и позор ...


Съб Яну 14, 2012 6:20 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.