Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:49 pm



Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 Най-стария отбор в България 
Автор Съобщение
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Божо, ние с теб сме си писали за един твой роднина, може би ще се сетиш кой съм.Сякаш съм пророк, и знам как ще реагирате.Пак да повторя протокола седи а в архива от много, много години.Любимият ви коз ''туризъм'' го отнесете към 1912г, на 3 март 1913г, се създава Спортен-клуб ''Тича'', в текста никъде , ама никъде не се пише за ''туризъм''.От сега знам какво ще се напише, ''Тича'' изкара протокола, славистите оспорват автентичността му.Не ги знам вашите историци къде и какво са търсили, но в Държавен архив-Варна го има.Тук не сред всички , но явно ще има много, които ще въртят , ще сучат за да омаловажат факта, че не ''Славия'' е първата спортна организация, и разлика със онези от Пловдив ще има ли..
Искате протокол преди вашия, е има ама сега дали бил автентичен, до там ли бихте стигнали да се съмнявате в коректността на институция като Държавен архив.


Чет Ное 29, 2012 11:25 am
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
А що се отнася до книгата, с най-голямо удоволствие бих си закупил една бройка.На 2 играчи на ''Славия'' съм открил страници в уикипредия, така че не мога да бъда обвиняван просто в ''запалянковщина''.Никой примерно не изкоментира друг факт, че уставът на ''Тича'' е приет с близо половон година преди слависткият.Много се рових за да мога да науча много неща,и мога да ви уверя, че именно не достатъчното ровене в комбинация с клубните пристрастия доведе до абсурдната ситуация в България футболната ни и спортна история да бъдат тотално подменени.


Чет Ное 29, 2012 11:34 am
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
И понеже ''Славия'' е отбор който знае всичко от историята си, а неизменна част са футболистите , особено националните играчи.Искам да попитам вашите историци, могат ли да ми услужат с рожденните дати на следните слависти
Димитър Манолов
Ангел Андреев-Катастрофата
Стефан Чумпалов
Никола Калканджиев
Никола Стайков
Велчо Стоянов-http://bg.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%92%D0%B5%D0%BB%D1%87%D0%BE_%D0%A1%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%BE%D0%B2&action=history, тази страница аз му я направих
Григор Стоянов-Гичо
Петър Къртевски
Александър Филипович
Владимир Цветков
Арико Леви
Борис Романов
Никола Спиров
Пенко Рафаилов(роднина на Божо)и на него открих страницаhttp://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%A0%D0%B0%D1%84%D0%B0%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2
Любен Гиков.
Всичките са национали на ''Славия'' това ще обогати информацията за тях


Чет Ное 29, 2012 12:38 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Прочетох за ''маршрутката'', ще ме извиняваш но като намериш някъде да ви наричам''една маршрутка хора'' имаш 1 каса уиски по твой избор.
Похвално е , че сте събрали парите.И наистина ще си взема книга, за мен това не е никакъв проблем.


Чет Ное 29, 2012 12:43 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:56 pm
Мнения: 2004
Местоположение: София
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Както вече казах, ако това, което твърдиш се докаже със сигурност, с нас нямаш никакви грижи, тъй като ние уважаваме истината, за разлика от други, за които тя е пречка за задоволяването на собственото его. Дотогава ще трябва да приемеш, че ще подлагаме на съмнение твърдението ти, тъй като твърдения в пространството има, колкото си искаш, а от тях повечето се разминават драстично с реалността. Ясно ми е, че това, което казвам едва ли ще ти хареса, но поне не лицемернича, а казвам това, което мисля. Самият ти, след разговор със Силвестър Милчев беше променил позицията си по въпроса за 1911, по който беше сигурен, че си прав, така че знам, че с теб може да се разговаря разумно и понеже информацията идва от теб, не съм я обявил за фалшива, просто искам да бъдат преставени ясни и истински доказателства. Все пак, съгласи се, че си се появил във форума, твърдиш нещо, което твърдение, без доказателство може да бъде вярно, но може и да не бъде, и очакваш да се съгласим веднага. Това няма как да стане. Ако се приведат ясни и неопровержими доказателства, които да подкрепят изнесеното от теб твърдение, тогава ще си говорим по друг начин. И последно, не приемай нещата лично, това е борба на идеологии, ние имаме доста доказателства, че сме най-старият от съществуващите отбори и без желянзни доказателства в противното няма как да приемем едно или друго твърдение.

Поздрави и успех в работата!

_________________
1913


Пет Ное 30, 2012 2:34 am
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Предполагам знаеш, за онази тема в онзи другия сайт , там нормален диспут така и не можа да се състои.Тези дни ще помоля, там където се е провело учредителното събрание на 3.03 а именно едно днешно варненско училище да изкарат летописната книга, тогава по това време такава е била традицията, че всичко по-значимо се е вписвало в тази книга, много по-лесно е да платиш на архива, отколкото да чакаш благоволението на някой директор.
Щом съм обещал, че първо тук ще кача протокола на ''Тича'' ще го изпълня.


Пет Ное 30, 2012 8:28 am
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Незнам как е било във Варна, но в София след 9.IX.1944 в училищата старите документи от времето на фашизма са били изгаряни, много малко неща са запазени по случайност. Така е затрит и протокола на един друг софийски отбор с името "Васил "Левски"" дето пак е основан 1911 и няма нищо общо с основания през 1914 г. Сигурен съм, че никой не е и чувал примерно за отбора на Искра-1907. Ама да не ви обърквам главите.

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Пет Ное 30, 2012 6:34 pm
Профил ICQ YIM WWW
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Голямото унищожаване на архивите става през средата на 50-те години.Когато идва 9.09.1944, предполагам не само на ''Тича'' е наредено всичкият архив да бъде предаден на МВР, от там нататък какво е станало един Господ знае.


Пет Ное 30, 2012 10:33 pm
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Най-стария отбор в България
именно, купища горящи документи. в двора на I-во училище са извадили всичко от мазето и са го изгорили пред децата, които са упорствали и не са искали да бъдат горени тия неща, освен документи някои красиви картини и дори изобретения! имало е неща пазени още от турското робство...

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Пет Ное 30, 2012 10:41 pm
Профил ICQ YIM WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 10:02 pm
Мнения: 1270
Местоположение: София
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Той умря през 2010 г. :D

http://www.sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2744329

_________________
"Всички се страхуват от големите, големите се страхуват от Славия".


Пон Дек 03, 2012 10:18 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.