Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 12:54 pm



Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща
 Най-стария отбор в България 
Автор Съобщение
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Здравейте.
Надявам се, че мнението ми няма да бъде изтрито. По принцип не ''Славия'', а ''Тича'' има първият учредителен протокол в историята на българският футбол. И понеже съм си изкарал копие от Държавен архив-Варна, мога да ви уверя на 100000%, че в този протокол, има записана дата 3 март 1913 г. и понеже обичайните заяждания са за ''туризъм'' давам ви още 100000%, че в този протокол никъде не е упоменато за туризъм
Пише се за футбол и лека атлетика.
Надявам се наистина да сте достатъчно интелигентни хора, за да не спекулирате и вие като ''най-стар клуб и спортна организация'', по простата причина, че това не отговаря на истината
Поздрави


Пет Ное 23, 2012 12:31 pm
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Стига сте си измисляли! Като има протокол защо никой досега не го е видял, колко му е да се сканира и представи на по-широката общественост като доказателство? А и да има нещо ако е като на "Левски" (Сф) не си заслужава вниманието. Физкултурното Дружество "Черно море" (1957) няма нищо общо с Тича и Владислав. Някакви безкрайни обединявания.

Цитат:
Точно след година на 3 март 1913 г. юношеския туристически съюз "Галата" е преорганизиран в ученическо-туристическо дружество "Галата", което някои футболни историци приемат за официалното основаване на клуба.
тук се казва, че е било туристическо

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Пет Ное 23, 2012 3:37 pm
Профил ICQ YIM WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 3:55 pm
Мнения: 1012
Мнение Re: Най-стария отбор в България
vtd написа:
Здравейте.
Надявам се, че мнението ми няма да бъде изтрито.По принцип не ''Славия'', а ''Тича'' има първият учредителен протокол в историята на българският футбол. И понеже съм си изкарал копие от Държавен архив-Варна, мога да ви уверя на 100000%, че в този протокол, има записана дата 3 март 1913 г. и понеже обичайните заяждания са за ''туризъм'' давам ви още 100000%, че в този протокол никъде не е упоменато за туризъм
Пише се за футбол и лека атлетика.
Надявам се наистина да сте достатъчно интелигентни хора, за да не спекулирате и вие като ''най-стар клуб и спортна организация'', по простата причина, че това не отговаря на истината
Поздрави


Първо, никой не виждал такъв протокол, ако го имаш, покажи го.
Второ, не знам сега да съществува отбор Тича. Има Черно море основан през 1948, ако не се лъжа и на който парадоксално в една година се води, че е бил шампион и вицешампион, което е невероятен абсурд.
А ако говорим за предшественици на даден клуб, то единия предшественик на Славия е от 1909 година, така че пак сме най-стария съществуващ клуб.

_________________
КОГАТО БЪЛГАРИЯ СТАНЕ
КАТО БЕЛИТЕ СТРАНИ

СЛАВИЯ ЩЕ ПРЕБЪДЕ


Пет Ное 23, 2012 4:46 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Ето заради това не искам да поствам каквото и да е...защото все ще се намери някой да оспорва и т.н
Понеже явно си запознат с историята, можеш ли да кажеш какво се случва 1957г...


Пет Ное 23, 2012 5:07 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Не си измислям нищо, просто тук също се готвим за юбилея и ще го изкараме този протокол, явно не сте много различни от ''жълтите''
Протокола е взет от Държавен архив - Варна, когато се сканирва, самият архив слага подпис и печат.


Последна промяна vtd на Пет Ное 23, 2012 5:24 pm, променена общо 1 път



Пет Ное 23, 2012 5:11 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Досега съм писал с две ваши момчета, не бяха така наежени, даже враждебни. Не съм аз човека, който да ви казва какво се случвало с клуба ви през 50-години, или 1969 г. Исках просто да ви кажа, че има протокол преди вашия, че съм го сканирал, и че за ваш ''ужас'' няма думичка за "любимия" ви туризъм.
Ако наистина може да се проведе нормален диалог, с удоболствие бих поговорил.


Пет Ное 23, 2012 5:16 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
А що се отнася 1909 г., може за ваше съжаление, и тук не сте първи, има една книга издадена в САЩ, и за тази година пише, че в Истанбул българи основават клуб ''Савата'', а във Варна е основан ''Спортист'', за ''"Ботев"''-София не е написано нищо.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=258839
Прочетете думите и ''Спортист'' , ''Тича'' и ''Черно море'' в статията, това са думи на най-големият в спортната ни история - Силвестър Милчев, ако някой от вас разбира и е търсел повече от него, да си каже.


Пет Ное 23, 2012 5:33 pm
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Най-стария отбор в България
vtd написа:
Ето заради това не искам да поствам каквото и да е...защото все ще се намери някой да оспорва и т.н
Понеже явно си запознат с историята, можеш ли да кажеш какво се случва 1957г...

През 1957 г. е основано Физкултурното дружество "Черно море" (след периода на доброволните спортни организации).

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Пет Ное 23, 2012 6:16 pm
Профил ICQ YIM WWW
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
През 1957 ''Ударник '' и '' Строител'' се обединяват и образуват ...''Славия'' ...или ще кажете , че по едно време е нямало ''две'' Славии в ''А'' група.
Вижте си сезоните в ''А'' група...от 67 , пишете, че има 64... другите 3 къде са... От 100 години, щом сте толкова принципни ще махнете ли периода на ЖЕЛЕЗНИЧАРСКА СЛАВИЯ....


Пет Ное 23, 2012 7:29 pm
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Доста неща засегна. Утре ме няма, може би в неделя вечер ще ти отговоря, това са въпроси коментирани на дълго и на широко в този форум. Няма как да махаме години, няма и смисъл :lol: След отделянето на Локомотив през 1971 г. актива на „ЖСК Славия“ се прибавя към този на Славия. През 1950 г. Славия (тогава вицешампион) е разделена на Строител, който остава в А група и Ударник, който е изпратен в Б група. По-късно двата отбора се обединяват, Славия наследява актива на Строител от 1951 г. Ударник завъшва на първо място в Б група и се класира за А група. Това разделение оказва негативно влияние върху отбора и през 1952 г. Славия (т.е. Ударник) завършва едва на 8 място в А група.

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Съб Ное 24, 2012 1:48 am
Профил ICQ YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.