Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 4:55 pm



Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща
 Държавен архив и истината за най-стария футболен клуб 
Автор Съобщение
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 10:24 pm
Мнения: 104
Мнение 
saract написа:
http://www.7sport.net/7sport/fb_1footbg/d5964_10.htm
Самите левскари скачат на Батков.Дебелогъзият адвокат се е събудил една сутрин и решил че "Левски" трябва да е основан 1911 г.Нарцисизъм,шизофрения и още нещо.


според някои левскари (които иначе си държат на 1914) "откритието" на Батков е свързано с документи относно земята около пазара "Иван Вазов" и стад ""Раковски""...нали милиционерския "Спартак" е обединение на старите клубове "Раковски" (осн.1910) и ФК'13 (осн.1913) :roll: дори четох по форумите, че "идеологията за 1911" се пръкнала някъде в годините след образуването на ДФС Левски-Спартак. лично за мен цялата дъндания е свързана с някоя поредна ченгесарска врътка...ще видим.


Вто Дек 21, 2010 3:13 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 2142
Местоположение: Под полите на Витоша
Мнение 
Viktor4o_Rs написа:
Прощавай и ти, бай Ганьо! Бог ми е свидетел, че винаги добри чувства са ме въодушевявали при описването на твоите истории. Ни чувство на злобно порицание, ни презрение, нито лекомислен смях не са ръководили моето перо. И аз съм чадо на своето време и известни отделни събития може би неволно са ме отклонявали от строгата обективност, но аз се старах да възпроизведа есенцията на печалната действителност. Твоите братя, вярвам, не са такива, какъвто си изобразен ти, бай Ганьо, но те са засега на втори и трети план; те едва сега почват да заявяват за своето съществуване, а пък ти, ти си налице, твоят дух лети и обгръща целия обществен строй и дава свой отпечатък и на политика, и на партии, и на печат. Аз питая в себе си вяра, че ще дойде един ден, когато ти, след като прочетеш тази книжка, ще се позамислиш, ще въздъхнеш и ще речеш:

Европейци сме ний, ама все не сме дотам!... Прощавай, не е за чудо пак да се срещнем.

София, 17 март 1895 г.


За съжаление всичко, което някога е писал Алеко Константинов, не само за Бай Ганьо, е в сила и за днешните времена. От 100 години промяната е никъква в манталитета ни...

_________________
Изображение


Вто Дек 21, 2010 6:18 pm
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 7:22 pm
Мнения: 942
Местоположение: sоfия, нadeжda!
Мнение 
http://football.sportal.bg/news.php?news=276951 :D

_________________
Изображение


Вто Дек 21, 2010 6:57 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Видяхме документчетата... Те от спортал правилно са написали някои забележки в края, няма какво да се коментира пвоече.


Вто Дек 21, 2010 8:53 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:56 pm
Мнения: 2004
Местоположение: София
Мнение 
Момчета, хабим се излишно, очевадно е, че има много по-голямо разстояние между последните две цифри в печата, който използват в партенката, за децата е ясно, че просто от "4" са направили "1". Камен го споменава в утрешната статия в "Труд". Това им е печата от 1935, просто са махнали две чертички от 4-та.

_________________
1913


Последна промяна Божо на Вто Дек 21, 2010 10:35 pm, променена общо 1 път



Вто Дек 21, 2010 10:31 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Божо написа:
Момчета, хабим се излишно, очевадно е, че има много по-голямо разстояние между последните две цифри в печата, който използват в партенката, за децата е ясно, че просто от "4" са направили "1". Камен го споменава в утрешната статия в "Труд". Това им е печата от 1935, просто са махнали две чертички от 4-та.

Това сериозно ли? Чак "ясно"...
На Спортал аргументите 'против' ми се струват още по-убедителни.


Последна промяна FeverNew на Вто Дек 21, 2010 10:55 pm, променена общо 1 път



Вто Дек 21, 2010 10:35 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Това е скапания печат.
Изображение


sportal.bg написа:
Проблемът е, че самият печат няма как да е от 1911 година поради няколко причини. На първо място на него фигурира абревиатурата на Б.Н.С.Ф. (Българска Национална Спортна Федерация), която е учредена на 16 декември 1923 година, както и на С.С.О. (Софийска Спортна Област), която пък е създадена през 1934 година. De facto 23 години след сочената дата на формиране на "Левски". Преди това тя се нарича СОСО (Софийска областна спортна организация). Освен това на самия печат стои емблемата на "Левски" през 1922 година, дело на Минчо Качулев.


Вто Дек 21, 2010 10:36 pm
Профил
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 8:32 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Мнение 
""Левски"" са имали детски отбор, но не и футболен клуб през 1911 г. Същото важи и за детския отбор на ""Ботев"". Това вече стана пределно ясно и на децата. Темата наистина се изчерпа!

_________________
Изображение


Вто Дек 21, 2010 10:51 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7228
Мнение 
Феновете на "Левски" отново започнаха "транспарантна" война с президента на клуба Тодор Батков.
Рано днес на няколко ключови места в София (4-ти километър, бул. Ситняково и тунела под НДК) се появиха слогани против намерението на адвоката на промени историята на “сините”.
Както е известно, Батков извади документи, според които "Левски" е основан през 1911, а не през 1914 година. Това обаче далеч не се хареса на повечето привърженици на “сините” и те опънаха транспаранти с надписи “Една история – 1914” и “Тара, отборът е на народа, не твой” на споменатите места.


Чет Дек 23, 2010 9:29 pm
Профил
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 10:24 pm
Мнения: 104
Мнение 
според мен преди да почне да се разплита миналото на БГ футбола треа се въведат ясни критерии за "разпознаваемост". кво имам предвид:

Цитат:

През 1911 година се формира футболния отбор на "Левски" Пловдив, по идея на отец Карагьозов.
1915 - създава се СК "Бенковски".
1918 - създава се Победа.
1920 - създава се Рекорд.
1923: "Левски"+Рекорд=Тракийска слава
1925: "Бенковски"+Победа=БП`25
1928: Тракийска слава+БП`25="Левски"


пита се в задачата тва един и същ ли клуб треа се брои или са два различни, макар и с едно и също име? "Левски" от 1911 е бил синьо-бяло, а "Левски" от 1928 бил черно-бяло.
също така трябва се приеме единен критерии за това "що е приемник/първоприемник"?
защото от тук идват големите спекулации и нищо чудно скоро време някой БГ клуб да се пише роднина на Аякс Амстердам. наскоро попаднах на абсолютно извратена логика по този въпрос -
Локомотив (бивш ЖСК) се обединява със Славия-Ченгелов (бивш Спортклуб-Парчевич), новия клуб се нарекъл Локомотив, но той бил наследник на Спортклуб (според сегашните схващания на историчарите от Лаута) :shock:
нещо подобно има и с Добруджа. те се пишат основани 1919, но де факто такова име се появява чак през 1957. същото е и с Берое, Пирин (отскоро се пишат 1922, а иначе преди имаха значка с 1934 година). да не говорим, че и цветовете не им са уточнени от кога са.
Черно море тръгват като ТВ-45 и са синьо-бели, чак през 60-те приемат зеленото за цвят и ЧМ като име, но се пишат наследници на червено-белия отбор Тича и на бяло-зеления Владислав.
има и обратен случай - ЖСК София играят в небесносиньо и бяло до средата на 50-те, после стават Локомотив София в червено и черно, но де факто тва е един и същи клуб. Шипченски сокол са сини, продължението им "Спартак" също са сини, значи горе-долу по може да се върже онаследяването.
важно е тва да се закове и да няма хър-мър, щото утре Арсенал Казанлък може да се пише далечен правнук на Улуич Арсенал от Лондон.


Пон Дек 27, 2010 9:19 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 72 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.