Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Апр 18, 2024 5:33 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2 мнения ] 
 In Memoriam Георги Гугалов 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 4:36 pm
Мнения: 3761
Местоположение: Sofia
Мнение In Memoriam Георги Гугалов
Отиде си Георги Гугалов-младши, още един именит вратар на Славия, станал неизменна част от силният ни отбор през 80-те.
Мир на духа му!

Искам да споделя как съм го запомнил. Бях още ученик, хиляда деветстотин седемдесет и някоя година се играеше поредна среща за купата /на Съветската армия/ и съдбата ни беше отредила "Левски". Редовното време завърши наравно, след което се почнаха дузпите. След като се изредиха всички полеви играчи и резултатът набъбна на 9:9, дойде ред и на вратарите. Първи би вратарят на "Левски" (май беше Стайков, не съм сигурен), но Гугалов улови ъгъла и хвана топката. След това, зад бялата точка застана Гугалов - шут и гол!!! При резултат 10:9 Славия се класира напред, а Гугъла стана герой на мача и беше понесен на ръце от отбора, съпроводен от френетичните възгласи на все още многобройната тогава бяла публика. Това фактически беше първата победа на Славия с двуцифрен резултат /макар и от дузпи/ над "Левски" и си остана историческо събитие. Впоследствие синьо-червената журналистическа гилдия до такава степен замаза това любопитно събитие, че днес не мога никъде да открия записи от тази среща. Моля, ако можете да откриете още нещо по въпроса, да го споделите. Но аз бях на този мач и помня, че това се е случило, а именно, че бихме "Левски" с ДВУЦИФРЕН РЕЗУЛТАТ!
Вечна ти памет, Гугъле!

_________________
СЛАВИЯ Е ЛЕГЕНДА - ДА СТАНЕМ ЧАСТ ОТ НЕЯ - БЕЛИ ШАМПИОНИ !


Вто Мар 20, 2018 12:14 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 5:04 am
Мнения: 2202
Мнение Re: In Memoriam Георги Гугалов
На "Левски" пазеше Каменски. Срещата - полуфинал за купата - се игра през юни 1972 г. Малко преди това чорбата ни беше одрусала с 6:0 и говедата се упражняваха в прогнози колко ще ни набутат. Да, ама не...

Бог да го прости, беше един от големите.

_________________
Обичаме ви, бели алкохоли!


Вто Мар 20, 2018 2:43 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.