January February March April May June July August September October November December
Kovas

Новини

Футбол: "Белите" губят от "Рапид" в първата си контрола в Кипър, Благой Георгиев гледа

08 February 2007 След като водеше с 2:1 на полувремето, "Славия" допусна пълен обрат и в крайна сметка изпусна победата срещу класния отбор от Букурещ - загуба с 2:4. Славистите започнаха малко неуверено двубоя, като първите 15-ина минути гостите доминираха. Резултата откри Молдован в 14-ата минута след центриране на румънците. До края на първата част "белите" се мобилизираха и владееха инициатива, като направиха и обрат - 2:1 с голове на Тодор Колев (18-а минута) и Джамжазов (35-а минута). Редовния участник в Евротурнирите "Рапид" обаче заигра изключително добре през втората част и вкара три безответни гола, два от които на Бода (61-а и 76-а минута) и един на Грифтис (71-а минута). Попаденията бяха факт след грешки в отбраната и неумели изяви на вратаря Амбарцумян, който смени на почивката Емил Петров. Цялата контрола изгледа бившия футболист на най-стария роден клуб Благой Георгиев, който вкара един от головете за 3:0 срещу Кипър вчера (първи негов за националния тим) и бе с основен принос за победата на българския национален отбор.