Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Май 17, 2025 8:54 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6 мнения ] 
 От “Зловинар”, притурка на в. “Новинар” – бр.5207, 4.03.09 
Автор Съобщение
Администратор

Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 11:29 pm
Мнения: 444
Местоположение: София
Мнение От “Зловинар”, притурка на в. “Новинар” – бр.5207, 4.03.09
Цитат:
От “Зловинар”, притурка на в. “Новинар” – бр.5207, 4 март 2009


Таен дневник на Апостола на свободата Васил "Левски" е на път да взриви спортната общественост у нас и по всяка вероятност ще доведе до пренаписването на футболната ни история. Това разкриха пред „Зловинар” два независими един от друг източника, които обаче от години са напълно зависими от алкохола и подвластни на споровете около вечния въпрос „Кой е най-старият футболен клуб в България”.
Първенството на „Славия” (основан през 1913 г. и разполагащ с Протоколна книга от събитието) наскоро бе оспорено от градския съперник „"Левски"” (1914). Появи се мистериозен пощенски плик, върху който е отпечатана 1911 г. като година на основаването на „сините”. Поразителното откритие обаче вещае куп проблеми на клуба претендент.Освен че върху него ще се излее справедливият гняв на славистите, ще се наложи и спешен ремонт на „Герена” точно когато страната ни се намира в окото на световната икономическа криза. На трибуните в момента грее издайническият надпис „1914”, който се вижда и от птичи поглед над „Подуяне”. Сега хората на Тодор Батков ще трябва да монтират нови седалки, които хем да са удобни, хем да се вписват в новия исторически прочит на събитията от началото на 20-и век.
Истинската бомба обаче цъка и в близките дни може да доведе до още по-сензационно развитие на битката. Според последните разкрития „"Левски"” тотално ще размаже претенциите на „Славия” с публикуването на дневник на Апостола, който се намери при твърде необичайни обстоятелства.Навръх християнския празник прошка търновската полиция задържа 36-годишна послушница, която отмъкнала от манастира „Св. Николай Чудотворец” в Арбанаси 41 икони, много църковна утвар, 2 касетофона и DVD-плеър. Сред откраднатото обаче е и неизвестен дневник на Васил "Левски", от който категорично става ясно, че точната година на основаването на „"Левски"” всъщност е… 1872.
От полицията във Велико Търново изтече малка част от написаното в дневника, която е на път да преобърне историята:
„… Днес минувах през град София по комитски дела. Тук едни младежи практикуват нов спорт, викат му ритнитоп. Някаква английска измислица бил. Дори са си направили таен комитет, който са кръстили на мен, да се споменува как лани, кога бях в Легията в Белград, съм скочил на дълъг скок... Левский са го кръстили”.Васил Иванов Кунчев, София, 18 февруарий 1872 г.
Историческата и спортната общественост очакват твърдо становище относно автентичността на дневника.

_________________
Стреми се да бъдеш, а не да изглеждаш.


Последна промяна Ray Of White на Пон Мар 09, 2009 9:45 am, променена общо 1 път



Пет Мар 06, 2009 4:21 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 8:18 pm
Мнения: 2327
Местоположение: Sofia Hardcore
Мнение 
Боже Боже до къде стига говеждата пропаганда :roll: :evil:

_________________
Изображение

The Rise of the poisoned Youth


Пет Мар 06, 2009 8:00 pm
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7264
Мнение 
Комплексите на тези край нямат.Друг коментар не мога да имам.


Пет Мар 06, 2009 8:09 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Чет Авг 31, 2006 1:05 pm
Мнения: 1143
Местоположение: Надежда City
Мнение 
Абе това е гнусно бе, повдига ми се като го чета ... тия не разбраха, че е смешно да свързват името на Апостола с жалкото си отборче :(

_________________
И ще пее целия стадион
и ще пее цяла София
и ще пеят нашите сърца
САМО СЛАВИЯ!


Пет Мар 06, 2009 8:34 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 10:19 pm
Мнения: 612
Мнение 
Според мен това е най-обикновен майтап с рогатите, по повод на загадъчните им твърдения че уж имало клуб "Лесни" още преди 1914, ама не бил документиран, или документите били изгубени :roll: . Това накрая с дневника на Апсотола повече от очевидно е шега.


Пет Мар 06, 2009 9:31 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 1749
Мнение 
Зловинар е хумористичната страница на Новинар :idea:
това е чресло бе хора
нали знаете какво е знамето на ЛС?
метър на метър син плат и в горния ляв ъгъл 2 м. уста


Пет Мар 06, 2009 9:43 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.