January February March April May June July August September October November December
Kovas

Новини

Футбол: "Белите" изпуснаха "Литекс" на своя стадион

27 August 2006 "Славия" пропусна да се поздрави с победа на своя стадион срещу "Литекс", завършвайки 2:2. Още във 2-ата минута съдията Димитър Димитров бе принуден да отсъди пряк свободен удар пред наказателното поле на ловчанлии. Славистите не можаха да се възползват от добрата голова възможност от статичното положение. Малко по-късно обаче стигнаха до гол чрез Радослав Рангелов. Той напредна от ляво по нападението на столичани и с прехвърлящ удар извън границата на наказателното поле на гостите изненада вратаря Вутов. Последваха минути на равностойна игра, а в 40-ата минута Каубоя, който изнерви публиката със съдийството си в подкрепа гостите, свирна нов фаул на границата на наказателното поле на "Литекс". Илия Илиев го изпълни прецизно и топката спря за втори път в ловешката врата (на снимката). За жалост, бързо след гола гостите успяха да върнат едно попадение чрез Хазуров. През втората част "белите" играха по-прибрано, но в 80-ата минута Илиев пропусна да реши мача, пропилявайки златен шанс на метри сам срещу Вутов. В даденото от рефера Димитров продължение, ловчанлии стигнаха до равенството с щастлив гол на Слуйтер.